Wyciek Bety Episode 2


Ten wpis powstał dzięki mojemu znajomemu(który pragnie pozostać anonimowy). Wprowadził mnie on w całą sytuację kiedy dopiero się rozpoczynała, poinformował o wycieku map i w końcu dał pomysł na rozpoczęcie wpisu. Tak więc – dzięki, Anonimowy Kolego!

Tego wpisu nie miało być, ale temat ten wyłonił się tak nagle i jest tak bardzo ważny dla fanów Half-Life’a, że po prostu nie mogłem o nim nie napisać.

Jakiś czas temu na forum Face… w pewnym sekretnym klubie wywiązała się mała afera. W „klubie” tym funkcjonowała malutka społeczność skupiona na zdobywaniu materiałów i informacji(oraz, niekiedy, próbie ich odtworzenia) dot. wersji beta Half-Life’a 2(oraz innych gier Valve, przy okazji). W tej społeczności istnieje pewna grupa ludzi, która różnymi, niejasnymi do końca drogami zdobyła bardzo dużą liczbę pożądanych przez większość ekskluzywnych materiałów, którymi dzielili się od czasu do czasu. Nie mogli oni co prawda, podzielić się wszystkim, gdyż byli zagrożeni możliwością pozwu od Valve oraz rozbiciem skupiającej materiały grupki(jako że część z tych rzeczy dostali od samego źródła – Wafla), co powodowało napięcia wśród społeczności. Wszystko toczyło się równym rytmem przez jakiś czas, aż nagle jeden z użytkowników, prawdopodobnie członek „kliki” lub ktoś kto otrzymał od niego materiały wstawił na YouTube filmik prezentujący początek Episode 2 w wersji beta.

Filmik od którego wszystko się zaczęło…(EDIT. Zniknął?)

Członkowie „grupki”(a raczej członkini) widząc ten materiał przerazili się i potwierdzili, że jest to przeciek. Ostrzegli przy tym, aby osoba/y go ukazujące zachowały ostrożność, gdyż dalsze wycieki mogłyby kosztować pracę, a nawet status społeczny osób zaangażowanych w tą grupkę. Kilka godzin później, inny użytkownik dolał oliwy do ognia ukazując zrobiony przez siebie „remake” oryginalnego openingu EP2, według opisu wspomnianej już członkini „grupy”.

Ta sama „członkini” szybko jednak zauważyła, że nie jest to stworzony przez jakiegoś użytkownika remake, ale oryginalny content zrobiony przez Valve. Od tego momentu można uznać, że rzeczywiście – wyciek stał się faktem.

Sprawa w miarę przycichła przez kolejne kilka dni, aż do dzisiejszego wieczora. Pamiętacie, jak w pierwszym filmiku zobaczyć mogliśmy wersję beta walki o White Forest(gdzie skąd zresztą, prawdopodobnie, wzięte były pierwsze screeny EP2) ? Cóż, jeden z użytkowników postanowił podzielić się… paczką trzech map, gdzie możemy przeżyć to na własnej skórze. Wystarczy je tylko otworzyć w Hammerze i skompilować. Wszystko to, biorąc też pod uwagę, że akcja na mapach pokrywa się z akcją w „przeciekowym” filmiku sprawia, że jest to najprawdopodobniej autentyczny content. Jako dowód – poniżej trzy moje, własnoręczne screeny(wszystkie są z pierwszej mapy).

beta3

beta1

beta2

Klimajcie, aby powiększyć

Paczke tą możecie pobrać TUTAJ (jakby Wafel, albo użytkownik usunął, to możecie pisać do mnie i na życzenie wam sam wyślę)

No i to tyle, jako że pisałem to na gorąco(i w ogóle nie planowałem tego pisać dzisiaj) to czekamy na dalszy rozwój wypadków. Ale co jak co, dostaliśmy ciekawy wgląd na nie do końca znaną poza Rising The Bar historię HL’a, a biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek wieści co do wiadomo-jakiej-gry-z-trójką-w-tytule to każde „niusy” w tej kwestii są na wagę złota. Czy Valve wyciągnie z tego jakieś konsekwencje co do społeczności? Czas pokaże. A jak na razie – cóż, cieszmy się, że mamy cokolwiek…

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Half-life i Portal, Wpisy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Wyciek Bety Episode 2

  1. Pingback: 6 lat! | Blog Karrmela

  2. Pingback: Trochę Różności 2.0 – Edycja 1 Luty 2017 | Blog Karrmela

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s