Nowa postać w Docie – Skywrath Mage


skywrathmage

 

W ostatni piątek w światku Doty 2 było małe poruszenie związane z nową aktualizacją, która miała przynieść nowego bohatera zwanego Skywrath Mage, jednakże miało ono inny powód niż „przybycie” nowego-starego(Skywrath występował już w pierwszej Docie) bohatera. Ale o tym za chwilę. Teraz zajmę się opisaniem tej postaci.

Dragonus, The Skywrath Mage

Strona konfliktu: Radiant(co chyba nikogo nie dziwi, patrząc na niego)

Atrybut bazowy: Inteligencja

Rola: Nuker, Support

Cóż, Skywrath jest dość przyjemną postacią do grania, więc wrażenia są dość dobre. Potrafi on wystrzelić podążającą za celem wiązkę energii, która lecąc odkrywa zakryty obszar, więc cel musi uważać, aby przypadkiem nie zdemaskować swoich kolegów czających się gdzieś w pobliżu.  Umiejętność zadaje także dodatkowe obrażenia bazujące na punktach inteligencji Dragonusa, mnożąc je przez 1,6 . Jego drugim czarem jest spowalniający pocisk trafiający w najbliższego przeciwnika. Kolejna umiejętność to „zapieczętowanie” bohatera na kilka, uciszając go(dla niekumatych – w tym stanie nie można rzucać czarów), a także umożliwiając zadanie mu dodatkowych obrażeń od czarów. I w końcu ultimate – Skywrath spuszcza na kolistym obszarze wiązki które zadają bardzo dużo obrażeń, jednakże stojące w nim jednostki „dzielą” się nimi, więc najlepiej jest zaczaić się z nim na jakiegoś pojedynczego, zabłąkanego bohatera przeciwnej drużyny. I to wszystkie jego umiejętności.

Natomiast teraz przejdźmy do samego bohatera. Jest on trochę taki… hmm… gejowaty, patrząc na jego strój, głos, a także że jest aniołem(czy czymś w tym rodzaju). Zatrzymajmy się jednak przy głosie. Na stronie dota2wiki.com, gdzie głosy postaci da się z łatwością sprawdzić, nie brzmi on aż tak źle, natomiast w grze… cóż, czułem się jakbym słuchał głosu pasującego do nastolatka. O ile nie miałbym nic przeciwko, gdyby brzmiał on w jakimś młodszym bohaterze, ale do wielkiego maga z jakiejś dalekiej krainy(który chyba powinien być osobą poważną, jako taka szycha) niezbyt mi on pasuje. Dodatkowo ma ciekawy akcent, przez co jeden z moich kolegów rzucił pod tym kątem złośliwą uwagę, mówiąc, że Skywrath Mage to Ukrainiec 🙂 .

Tak przy okazji, trzy postacie które ostatnio doszły(Tusk[nie ten! 😉 ], Bristleback, oraz Skywrath Mage) były po stronie Radiantów. Valve – może czas dodać jakiegoś nowego bohatera dla Dire ?

A teraz opowiem o tym, co wywołało takie poruszenie wśród graczy. Cóż, tuż po wypuszczeniu patcha serwery Doty padły(łącznie z oficjalnym blogiem i wikią) na kilka godzin, a kiedy już udało się komukolwiek zagrać w twarz dostał jeszcze większą ilością bugów niż zwykle. Postacie bez głów występowały już wcześniej, ale teraz to jakaś epidemia. Nie mówiąc już o jeszcze większej częstotliwości znikających przedmiotów(na szczęście tylko w meczu, a nie z całego ekwipunku!), a także latających i chodzących errorach. Dużo tego jak na jeden patch! Co ciekawe, mój Błogosławiony Greevil(czyli kurier) mimo swojej nazwy, zmienił model w grze na… Demonicznego Greevila! Hmmm… Czyżby nawiązanie do sytuacji religii we współczesnym świecie 😉 ?

Podsumowując – wejście update’u skopane, nowa postać w porządku, Dota 2 ciągle rządzi. Iść i grać, a jak ktoś jeszcze nie gra, to ściągać!

Tak przy okazji, z archiwów karrmelowych. Oto jeden z poradników do Doty 2, który znalazłem:

bez tytułu

Taka oto perełka 😀 . Cały poradnik napisany był podobnie jak ten opis. Ech… Prawdziwie polska jakość, niestety. Przy okazji – ten angielski napisik niszczy system(także szkolnictwa).

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dota 2, Wpisy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Nowa postać w Docie – Skywrath Mage

  1. zwieracz pisze:

    You dont poland to not judge!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s