TF2 – Spadek wartości Klasyków?


Steam Community Market to jeden z moich ulubionych wynalazków Valve. Można się pozbyć niepotrzebnego śmiecia(sam raz zarobiłem tyle, że starczyło mi na Legend Of Grimrock :o) , ale także kupić kilka ciekawych przedmiotów. Tak było i w moim przypadku. Oto efekty mojego ostatniego przeglądania Marketu – Pistolet Sygnałowy i Frontier Justice, oba w jakości Klasycznej.

klasyki

Nieźle, co nie? Powiecie: „Łał! Dwie bronie w jakości klasycznej- bardzo rzadkie okazy! Pewnie kosztowały bardzo dużo…” Czy to prawda? Nie. Otóż, za te bronie zapłaciłem razem 25 euro-centów. Biorąc pod uwagę, że sprzedałem jeszcze swój klasyczny Dzwon Zmarłego za 0,22 euro, wychodzi na to, że od siebie dorzuciłem tylko 3 centy. Ile natomiast kosztowałyby te dwie bronie, w normalnej, żółtej jakości w Mann.Co? Obliczyłem, że aż 1,13 euro.

Cóż, uznaję to za ciekawe. Czemu ludzie chcą pozbywać się swoich rzadkich przedmiotów(mówię tu o broniach, bo czapki w jakości klasycznej są oczywiście więcej warte od swoich normalnych odpowiedników)? W końcu z ekonomią jest zwykle tak, że jeżeli jakiś towar kiedyś był(np. te przedmioty przed Mann Konomią), potem stały się Klasykami i teraz nie da się ich zdobyć. Są jakby w jakości limitowanej(a także świadczą o tym , że przedmiot ten należy do długoletniego gracza). Tak więc powinny być, no cóż, droższe. A tutaj wychodzi na to, że gracze pozbywają się ich w tak bardzo niskiej cenie. Natomiast na TF2 Outpost(dla tych co nie wiedzą[są tacy?]- strona na której można sprzedawać swoje przedmioty do TF2), za jedną taką Klasyczną broń ich posiadacze życzą sobie niekiedy więcej niż klucza.

Nie rozumiem zbytnio powodów, dla których ludzie pozbywają się swoich przedmiotów za tak niską cenę. Zwłaszcza, że przy wymianie między graczami za te przedmioty mogliby dostać o wiele lepsze oferty. Nie wiem, może nie czują wartości tych przedmiotów? Albo już nie chce im się grać w TF2 i za swoje przedmioty chcą dostać chociaż parę groszy? Albo po prostu wiszą im te bronie, które istnieją tylko w komputerze 🙂 ?

Cóż, i to chyba tyle. Po prostu niektórzy przywiązują się do swoich przedmiotów(np. ja, mimo, że w TF2 gram coraz mniej, dzięki Docie 2), a inni nie. Możecie powiedzieć: No shit, Sherlock! Przecież dopiero co powiedziałeś dokładnie to samo. Wiem, ale to mój blog 😛 . Tak więc tyle chciałem dzisiaj napisać, bardzo skąpo, ale już trudno- więcej z siebie nie wypocę. Żegnam się z wami.

PS. Nie zapomnijcie wejść na Handlarczyki i wspomóc swoim wyświetleniem ten mój malutki komiksik internetowy.

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Team Fortress 2, Wpisy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „TF2 – Spadek wartości Klasyków?

  1. jak się robi jakość klasyczną

  2. taktylko pisze:

    zgadzam się przedmioty w jakości klasycznej powinny być o wiele droższe. Dziś na rynku większość z nich można kupić nawet za 0.07 euro. Moim zdaniem te ceny są powodowane przez graczy którzy chcą szybko sprzedać swoje rzeczy i wystawiają je po dużo niższej cenie przez co te o kiedyś normalnej cenie po prostu się nie sprzedają więc gracze znowu obniżają ceny takie błędne koło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s