Mody do HL2 dziejące się w Black Mesie


Jako, że jesteśmy jeszcze w środku Black Mesowego szału, który na moim blogu będzie trwał do oficjalnego spisania przeze mnie wrażeń, chciałbym wam zaprezentować dopiero powstające „alternatywy” dla tytułu na który czekaliśmy 8 lat, wzbudza nam szybsze i o którym wszyscy wiedzą.

Jak wiadomo, po tym jak Black Mesa(jeszcze wtedy Source) stała się popularniejsza, zaczęła się w światku mapperskim pewnego rodzaju moda na tworzenie modyfikacji dziejących się tam gdzie rozpoczął się Half-Life. Moda oczywiście szybko przeminęła po tym jak moderzy przekonali się, że to nie takie łatwe odtworzyć ten kompleks, ale mimo to część zapaleńców zostało. Na początku opowiedzmy sobie o tym co fani próbowali zrobić w kwestii dwóch dodatków do Half-lajfa .

Operation Black Mesa– Wspomniany mod to remake starego dobrego Opposing Force, którego wszyscy uważają za jedną z najlepszych gier z serii Half-Life. Twórcy(Tripmine Studios) są nawet na tyle wierni oryginałowi, że poza przygodami Shepharda będziemy mogli także pograć w (nomen omen bardzo dobry w „podstawce”) tryb multiplayer, a twórcy nie wykluczają nawet wprowadzonego do HL’a wraz z Opposing Force’m trybu Capture The Flag. Twórcy na razie przedstawili tylko trochę skrinów i zdjęć modeli, ale to wszystko wygląda bardzo ładnie. Nic tylko oczekiwać wydania. Ale jest jeden haczyk i jest on poniżej.

Guard Duty– Co ma wspólnego modyfikacja przenosząca nas do hejtowanego przez wielu Blue Shift’a z remakiem Opposing Force? Twórców, a właściwie team modderski Tripmine Studios, które postanowiło odtworzyć oba dodatki. Ba, będą miały nawet połączony multiplayer! Autorzy udostępnili na obu modyfikacjach tylko soundtrack i screeny, ale wszystkie trzymają wysoki poziom. Jedynym problemem jest to, że na obie modyfikacje trzeba czekać, a jako, że powstają w tym samym studiu to… to trochę poczekamy 🙂 . Mam nadzieję, że nie aż tak długo…

A teraz już trochę mniej związane z główną linią fabularną HL1, ale równie interesujące:

Hazard Team – Czyli Decay: Source. Cóż to jest, Decay zapytacie? Jest to HL1 na PS2, ale za to kompletnie inny gdyż nie sterujemy tutaj Gordonem Freemanem, ale Dr. Cross i Dr.Green, które także mają na sobie nie zastąpionego HEV’a. W PS2 była dostępna kooperacja i mam nadzieję, że tutaj też będzie biorąc pod uwagę, że autorzy obiecują totalną konwersję. Najciekawszą obietnicą twórców jest jednak sprawienie, aby historia bardziej była zgodna z uniwersum Half-Life. A to już brzmi bardzo ciekawie. Trzeba tylko czekać, co z tego wyjdzie, zwłaszcza, że(tu się znowu powtarzam) screeny są naprawdę zachęcające.

Wilson Chronicles – O przygodach Wilsona przypomniałem sobie dopiero wtedy, kiedy zauważyłem możliwość zagłosowania na niego na Greenlighcie. Bez namysłu nacisnąłem, że jestem na tak. Co jest w tym modzie wyjątkowego? Ze wszystkich modyfikacji w tą możemy już sobie pograć. Tak, autorzy udostępnili aż dwa grywalne dema! Ja już w jedne grałem 2 lata temu i wtedy gra mnie zmiażdżyła. To tak jak poprzednie wymienione tu mody totalna konwersja z nowymi modelami, teksturami, a miejsce znalazło się nawet na potwory ze starego Half-lajfa 😀 . Po prostu żyć nie umierać. Nie wiem jak to jest z drugim demem, ale mam nadzieję, że jest co najmniej tak samo fajne jak pierwsze. A zresztą sprawdźcie sami! Oczywiście po Black Mesie to już nie będzie taki sam opad szczęki jak ostatnio, ale jako ciekawostka wypada dobrze. Koniecznie musicie to sprawdzić!

To wszystko o czym chciałem napisać. Pewnie o wszystkich tych modach już wiecie, ale ten wpis jest głównie dla tych co nie są zbyt obeznani w światku moderskim. A może wy macie jeszcze jakieś propozycje? Nie zrobiłem dokładnych poszukiwań i być może jakieś ciekawe produkcje mnie ominęły? Mam nadzieję, że nie…

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Half-life i Portal, Wpisy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Mody do HL2 dziejące się w Black Mesie

  1. zwieracz pisze:

    Kolejne 8 lat na każdą z tych modyfikacji 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s