HL1 na Source’ie , HL2 na kolejnym silniku?


Tak więc ja też dołączam się do spekulacji nt. HL3(w pewnym sensie), weee!

Kiedy delektowałem się graniem w Black Mesę naszła mnie taka myśl: skoro Black Mesa to taki Half-Life 1 na silniku Source, to ciekawe, czy HL2 czeka podobny los w przypadku wyjścia HL3(i przy tym prawdopodobnie nowego silnika)?

Jak możemy się domyślać- przy premierze kolejnej gry z serii Half-Life prawdopodobnie Valve zrobi to samo co z HL1 i GoldSRC- zmieni silnik wywołując przy tym opad szczęki w kwestii jakości grafiki i użytej technologii. Biorąc pod uwagę to, że Valve dba o moderów, a Hammery zbytnio się od swoich wersji nie różniły(poza niektórymi kwestiami np. w GoldSRC nie stawiało się propów bytem, tylko jako bryły) takie coś może powstać.

Jakby to mogło wyglądać? Można by to wydać jako epizody, lub jako całość(co zajęłoby dużo czasu, a biorąc pod uwagę, że nawet Black Mesa została wydana niekompletna[brak Xen] to pierwsze rozwiązanie jest bardziej prawdopodobne). Ciekawe byłoby też to ile takie coś mogłoby powstawać. W końcu Black Mesa robiła się przez kilka lat, a i tak jest jeszcze niedokończona(wspomniane Xen). Autorzy takiego moda mogliby też zmodyfikować część zdarzeń, tak jak w Black Mesie, aby móc skorzystać z dobrodziejstw nowego silnika.

Szkoda tylko, że za bardzo nie mam co jeszcze o tym napisać, ponieważ nie mamy żadnego pojęcia co szykuje Valve w nowej wersji Source’a- czy zrobi jakiś nowy silnik, czy zmodyfikuje poprzedni(biorąc pod uwagę, że w kodzie Sursa można znaleźć elementy GoldSRC, to możemy mieć nadzieje na jakiś PlatinumSRC 🙂 ), a może zostanie przy starym? Tego niestety nie wiadomo.

To jednak tylko moje przypuszczenia, mam nadzieję, że Source jeszcze przetrwa co najmniej do następnej generacji konsol- w sumie jeszcze nie jest zły, co udowodniło Valve wydając Portala 2 i CS’a GO.

A wy co myślicie? Może macie jakieś pomysły(a raczej czego oczekiwalibyście po takiej modyfikacji) na to jak taki HL2 na nowym silniku mógłby się prezentować?

PS. Wrażenia z Black Mesy będą za jakiś czas 🙂 .

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Half-life i Portal, Wpisy i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s