Dota Blizzard vs. Dota 2


Bohaterowie dramatu:

Dota 2- Pełnoprawna gra tworzona przez Valve, z tłuściutkim, ale miłym Gabe’em Newell’em jako szefem. Mimo, że studio jest znane z FPS’ów, zatrudnienie Icefroga- twórcy oryginalnej Doty, daje szansę na dobrą grę.

Dota Blizzard(albo Blizzard Dota)- oficjalny mod(czyli współtworzony przez Blizzard), którego główną atrakcją jest sterowanie postaciami znanymi ze StarCrafta i WoWa. Poprzednie oficjalne mody były za darmo(ale tylko dla posiadaczy StarCrafta 2), więc jest też szansa, że Blizz Dota też będzie za friko. Dodatkowo Blizzard zjadł zęby na RTS’ach, co więcej na ich Warcrafcie 3 powstała oryginalna Dota.

Nasi bohaterowie przedstawieni. Fight!

Pewnie pamiętacie zdziwienie Blizza, kiedy dowiedziało się, że to Valve chce przejąć markę Dota. To jednak nic dla niezłomnego Blizzarda!

Na ostatnim Blizzconie(czyli całkiem nie dawno) poza nowym Diabolo(ponoć jego twórcy przy pracy noszą pumpy i pentagramy na portkach), Blizzard postanowił ni stąd, ni zowąd( nie wiem jak to się pisze 🙂 ) zapowiedzieć własną Dotę.

I co? I nic. O Docie Blizzardowej poza tym ,że można będzie grać postaciami ze Stara 2 i z WoWa( FOR THE HORDE!!!!!!!!!!) nic właściwie nie wiemy. Jedyne co trailer nam pokazuje to postacie, natomiast sam gameplay jest ukazany szczątkowo i wygląda…tak sobie. Oglądając go miałem wrażenie, że widzę kolejny klon League of Legends(polecam, całkiem niezła dotowa produkcja, na jesień-jak znalazł). Zresztą obejrzyjcie go sami.

O całej Blizzardowej Docie możecie sobie poczytać tekst na battle.necie (o ile lubicie teksty pełne zachwytu nad własną produkcją ^^ )

http://eu.battle.net/sc2/pl/game/maps-and-mods/mods/dota

EDIT!!!:Wiadomośc z ostatniej chwili!!! Dota Blizzardowa będzie za friko! Wystarczy mieć startera do StarCrafta 2(to takie demko Stara z kilkoma misjami i mapami w trybie potyczek) lub gołego StarCrafta 2(wtedy dostaje się jakąś ekskluzywną zawartość).

Pożyjemy, zobaczymy(ostatnio zauważyłem, że często tego zwrotu używam 😛 ), ja sercem jestem bardziej przy Valvie i jej Docie, chociaż „darmowość” Doty Blizzardowej daje jej sporego plusa. Ja obu produkcjom życzę jak najlepiej. A jakie jest wasze zdanie?

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s