Dwarf Fortress Adventurer- jak zacząć grać


Wracamy do „Twierdzy Krasnoludów”, by tym razem rozpocząć PRAWDZIWĄ i pełnokrwistą przygodę. Zaparzcie herbaty, usiądźcie wygodnie i zanurzcie się w:

Znudziło ci się już budowanie twierdzy? Pilnowanie i karmienie podopiecznych, lub zbieranie kamienia i drewna? Na ratunek przychodzi tryb Adventurer, w którym możemy wykreować naszą postać i przeprowadzić ją przez świat pewien przygód, niebezpieczeństw i…ciągłych porażek.

Na początku powinniśmy stworzyć swój świat. Pamiętajcie, robiąc świat przesuńcie suwak „Number of Civilizations” na „Very High”, oraz „Number of Beasts” na „Medium”. Tyle wystarczy do wykreowania świata dobrego na rolplejową przygodę.  Ewentualnie można zmienić Historię świata na krótką, aby zostać legendarnym bohaterem.

Kiedy mamy już nasz świat, możemy rozpocząć grę. Klikamy więc na tryb Adventurer w menu i przechodzimy do tworzenia bohatera. Na początek gra każe wybrać nam rasę. Ja na początek polecam wam człowieka w którejś cywilizacji, na początek lepiej nie brać „outsidera”. Ale dlaczego akurat cywilizowany człowiek? Ano dla tego, że po pierwsze: Człowiek jest najbardziej wszechstronną rasą, a po drugie od razu zaczynamy z nim w wiosce, które są tylko ludzkie. Do tego jeszcze mamy wybór stopnia trudności: jest to Hero,Peasant i Demigod. Wybierzcie Demigoda, czyli półboga, gdyż jest to najłatwiejszy tryb.

Kiedy wiemy, że nasz bohater będzie człowiekiem, lub czymś innym, przechodzimy do rozdzielania skilli i nazwania bohatera. Nazwę, przydomek( polecam trochę się pobawić z przydomkiem w języku krasnoludów 😉 ), oraz płeć wybierzcie według własnego uznania. Skille jednak zróbcie takie:

High Strength

Superior Agility

Superior Toughness

High Endurance

Above Average Social Awareness

W drugim okienku wybierzcie tak:

  • Competent Observer
  • Adequate Swimmer
  • Proficient Shield User
  • Proficient Armor User
  • Proficient Dodger

Do tego dobierzcie jeszcze jaką bronią będzie posługiwał się nasz bohater, to też wybierzcie według własnego uznania.

Gdy już mamy naszego herosa gotowego, nie pozostaje nam nic innego jak wcisnąć klawisz odpowiedzialny za zaczęcie gry i po tym… lądujemy w naszym świecie. Poruszamy się strzałkami, a interakcje robimy klawiaturą.

Oto krótka klawiszologia:

k-rozmowa

q-okno z questami

z-sen

Shift + T – szybka podróż

t-rzucanie przedmiotów(najlepiej we wroga rzucać kamienie, noże i takie tam)

Shift + A- atak

g-Przeszukanie wroga, terenu

i-ekwipunek

I to wszystko co powinno wam być potrzebne. Co zrobicie dalej to wasza wola. Możecie wykonywać zadania dla wieśniaków, zabijać potwory, włóczyć się po świecie, a nawet wymordować całą wioskę! Teraz dam wam kilka porad jak przeżyć w twoim świecie trochę dłużej, bo w końcu i tak zginiesz…A jak twoja postać zginie, to już nie będziesz mógł nią więcej grać…

1.Jak już wylądujesz w swoim świecie powinieneś stać koło chatki wieśniaków, popytaj się ich o zadania, a także o to czy chcą się do ciebie dołączyć.

2.Często wciskaj g i zbieraj kamienie. Możesz je potem wykorzystać do rzucania we wrogów. Dodatkowo jeśli wciśniesz g przy drzewie, masz możliwość podpalenia go i odstraszenia goniących cię wilczków.

3. W nocy trzymaj się blisko wiosek, gdyż każdej nocy chmarami atakują cię bogeymany. Już jeden jest sporym wyzwaniem, ale cała horda…

4.W czasie walki korzystaj z tej opcji ataku, w której jest dopisek „Easy Strike”. Co prawda nie zadasz wtedy wielkich obrażeń, ale za to jest małe prawdopodobieństwo, że chybisz i wróg cię powali.

5.Kiedy wymęczysz już wroga, przełącz się w trybie walki, na walkę wręcz i złap przeciwnika za gardło(throat), dusząc go. Gdy zmęczysz go jeszcze bardziej spróbuj powalić go na ziemię. Na ziemi raczej nie będzie stanowić większego problemu, dopóki nie wstanie i będziesz mógł wykorzystać ten czas, aby go skatować…lub uciec.

6.Kiedy cię powalą możesz spokojnie zakończyć grę w menu pauzy. Wtedy twój bohater popełnia samobójstwo. Jednak jeśli znudzi ci się już Adventurer i zapragniesz zagrać w zwykły tryb, możesz spokojnie zakończyć jego karierę w dowolnym momencie, a jak znowu będziesz chciał zagrać w „rolpleja”, postać ta będzie dostępna.

7.Po skończonym „Adventurerze” koniecznie przeczytaj wzmiankę o twoim bohaterze w „Legends” czasem to niezła zabawa czytać ilu zabiłeś przeciwników, gdzie zginąłeś, oraz… kiedy i jak wywołałeś wojnę między cywilizacjami.

8.Jeśli znasz angielski bez trudu połapiesz się w opcjach walki, rozmowy i takich tam.

9.Baw się dobrze i pamiętaj, że w tej grze przegrywanie to prawdziwa  zabawa!

Oto strona która pomoże ci w Dwarf Fortress:

http://df.magmawiki.com/

Grę można ściągnąć za darmo ze strony producenta. Kliknij na mordę krasnala po prawej stronie bloga, aby przenieść się na tą stronę.

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s