Kilka słów o nowym Hitmanie


Nie wiem czy wiecie, ale Agent 47(lub jak kto woli, Tobias Rieper) skończył w tym roku… 47 lat! Sto lat, staruszku…
Mam bardzo mieszane uczucia co do piątego Hitmana. Z jednej strony, na razie zostało pokazane bardzo mało, ale z drugiej, zapowiedzi są mocno dla fanów niepokojące.
Na początku gruchnęła informacja o tym, jakoby odsunięto od projektu Jespera Kyda, którego świetna muzyka była niejako wizytówką serii. Aby jeszcze bardziej dopiec fanom ujawniono informację, w której okazało się, że Agent 47, oraz Diana( dla tych którzy nigdy nie grali w Hitmana- Jest to pani, która zapoznaje nas z naszymi zleceniami) będą udźwiękawiani przez innych aktorów. Te dwie rzeczy zabolały mnie najbardziej, gdyż nie wyobrażam sobie nowych przygód Riepera bez muzyki Jespera Kyda, oraz bez charakterystycznego głosu 47 i Diany.
Od ostatniego E3, w sieci jest już trailer. Obejrzyjmy go:
Co w nim widzimy? Ano, Agenta 47 robiącego, za przeproszeniem, totalny rozpie*dol. Drogiemu Tobiaszowi, chyba przez długą przerwę(ostatnia część serii- Blood Money wydana została w 2006 roku) lekko zapomniała się idea bycia Cichym Zabójcą…
Ale to nie wszystko! Żeby było jeszcze straszniej, w sieci ukazały się kawałki Gameplay’u.
Tym razem widzimy jak 47 dusi policjanta gołymi rękami, przekrada się za przeszkodami i… na oczach innych stróżów prawa, nawet nie racząc się przebrać, bierze nieszczęśnika jako żywą tarczę. Czyżby zapomniał, że policja może rozpuścić po całym świecie listy gończe z facjatą łysola w garniturze i z kodem kreskowym na potylicy?!
Jednak koniec narzekań, czas na coś co mi się podoba. Po pierwsze, nowy wygląd Tobiasza Riepera. Wygląda jeszcze bardziej mrocznie, bardziej poważnie, od razu widać, że jest starszy i bogatszy w doświadczenia. Dodatkowo zachował wiecznie pokerową twarz. Po drugie, całkiem nieźle wygląda chowanie się za osłonami i skradanie się. W końcu można też udusić kogoś gołymi rękami. Ostatnie co mi się spodobało to odświeżona grafika. Wygląda bardzo ładnie i prawdopodobnie dla tej gry zmodernizuje maszynę, by zagrać na najwyższych detalach.
Podsumowując, IO Interactive pragnie stworzyć grę, która będzie tak samo dobra dla weteranów, jak i dla „nówek”(chociaż tzw. tryb Intucji, pokazujący naszych wrogów za ścian, oraz zapowiedziany brak mapy, jeszcze bardziej wkurzyło fanów[w tym troszkę mnie 😉 ] ). Pożyjemy, zobaczymy, ja życzę IO jak najlepiej.
PS. Naprawdę polecam wam zapoznać się z serią. Nie dość, że misje są strasznie rozbudowane, że chce się je przechodzić kilkakrotnie innym sposobem , to mamy jeszcze dobrą fabułę i pełną swobodę działań. Wszystkie Hitmany można teraz nabyć za grosze. Polecam, bo warto, szczególnie moją ulubioną część-Blood Money, w którą gram do teraz i jeszcze mi się nie nudzi.
Kurde, WordPress zniszczył mi wpis 😦  (odstępy).

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s