Odruch Nostalgii


Czy zauważyliście kiedyś grając w coś, patrząc na coś itd. do czego macie ogromny sentyment, to czasami jesteście zdolni przypomnieć sobie dawne czasy. Pamiętacie swoje uczucia w tamtym momencie, to co wtedy czuliście. Czasami wręcz macie ochotę uronić łzę. Takie coś nazywam Odruchem Nostalgii.

Cóż może być tego przyczyną? Hmm… Jeszcze nie ma(chyba, że jest, ale jeszcze mi nie wiadomo 🙂 ) maszyny do podróży w czasie, które są jeszcze uważane za naukową fikcję. Czasem jednak zdarza nam się zatęsknić za tym jak kiedyś robiliśmy wszystko by nie pójść do przedszkola, a teraz wolelibyśmy oddać życie za powrót do tamtych lat, niż siedzieć w tej potwornej szkole, lub nudnej pracy. Więc jednym z powodów może być po prostu tęsknota za beztroskim życiem. Jeszcze inną przyczyną mogą być wspomnienia. Te dranie nie pozwalają nam zapomnieć o tak błahych wydarzeniach jak zabawa na placu zabaw będąc młodszym, pierwszy dzień w szkole, czy pobyt szpitalu, a nie pozwalają zapamiętać takich jak praca domowa, bardzo ważny dokument do pracy, czy pomysł na wpis(to ostatnie zdarza mi się za często 😉 ).

Kiedy zauważam to u siebie? Najczęściej grając. Dopóki jeszcze ćwiczę swoją wyobraźnię grając w Dwarf Fortress, Space Empires IV(polecam, bardzo miodna gierka dla staroszkolnych strategów, pełna menusów, tabel i statystyk , czyli tym co kosmiczne tygrysy lubią najbardziej), oraz pisząc opowiadania, których nigdy nie opublikuje, to mogę uruchomić ją i powspominać.

Przykład? Grając w Quake’a 3 przypominam sobie moje koszenie przeciwników, mimo braku zgody rodziców( w tym miejscu pragnę podziękować mojemu bratu, który wspomagał moje niecne dążenia do sfragowania całego świata). Kolejny raz z rzędu przegrywając w multi w StarCrafcie 2, przypominam sobie moją pierwszą grę w „jedynce”…która była porażką. Biegając aby znaleźć jakiegoś wroga w TF2, przypominam sobie moją pierwszą grę, pierwszą mapę, pierwszą wybraną klasę i karteczkę z klawiszologią. Przykłady można by mnożyć, mnożyć i mnożyć.

Niestety, jak na razie nie wynaleziono jeszcze na to leku, a szkoda, bo mam już trochę dość tego, że za każdym razem jak gram w TF’a, chociaż raz uwalnia się „Odruch Nostalgii” i zaczyna bez powodu mi być smutno. Chociaż może to dobrze…Ale muszę się sam zastanowić.

W tym jakże smutnym nastroju żegnam się z wami, gdyż chcę mi się płakać, więc idę po chusteczki i środki uspakajające. Niech Odruch Nostalgii i moc będą z wami. Amen.

Jeszcze tylko jedno szybkie pytanko. Czy u was też występuje ON(robienie skrótów dodaje +10 do charyzmy, nie wiecie?)? Jeśli tak, to czy jest podobny do mojego, czy u was przejawia się to inaczej? Piszcie w komentarzach.

UWAGA,UWAGA: JUŻ NIEDŁUGO WPIS SPECJALNY POŚWIĘCONY DWÓM KLASOM Z TF2 I ICH…POJEDYNKU. O CO W TYM BIEGA, DOWIECIE SIĘ W NIEDZIELĘ.

Informacje o mrkarrmel

Chłopiec z prowincji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Half-life i Portal, Inne, Team Fortress 2, Wpisy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s